Menu

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy pożyczkowej?

W naszym życiu mogą zdarzyć się momenty, w których będziemy potrzebować pieniędzy, a niestety nie zawsze jest ja skąd brać. W takiej sytuacji ratunkiem mogą być pożyczki pozabankowe. Jednak zanim wybierzemy odpowiednią firmę, warto zwrócić uwagę na parę kwestii.

Warunki pożyczki i metody działania firmy

Warunki udzielania pożyczki to rzecz, która powinna nas zainteresować w pierwszej kolejności. W końcu, dzięki temu dowiemy się, w jaki sposób mamy spłacić pożyczkę, jaka będzie dokłada kwota oraz co nam grozi, gdy nie będziemy w stanie dotrzymać terminów. Po przestudiowaniu warunków będziemy mogli wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę. Dodatkowo warto sprawdzić, jakie są metody działania firmy, zwłaszcza przy weryfikacji klienta oraz opóźnieniach. Są firmy, które będą chciały nam ułatwić spłatę zobowiązania, ale istnieją też takie, które nas ukarają mocno obciążając naszą kieszeń.

Wiarygodność i opinie o firmie

Zanim podpiszemy umowę, powinniśmy koniecznie sprawdzić wiarygodność firmy. Pod żadnym pozorem nie pożyczajmy pieniędzy od instytucji, o których mało za mało informacji, bo może się to dla nas źle skończyć. Powinniśmy dysponować nie tylko nazwą i danymi adresowymi firmy, ale też takimi informacjami, jak NIP i REGON. Warto również zajrzeć na stronę Komisji Nadzoru Finansowego, która publikuje ostrzeżenia przed nierzetelnymi firmami. Na koniec przeczytajmy komentarze innych na temat instytucji, od których chcemy uzyskać pieniądze.